Chcete prodat dřevo?
Vítejte na správné adrese.

Již od roku 2013 nakupujeme dříví pro české a rakouské pily.
Zajišťujeme kamionovou nebo vlakovou přepravu a hlídáme kvalitu sortimentů.

Upozornění:

Upozorňujeme, že na Facebooku se šíří podvody, které jménem naší firmy prodávají palivové dříví a pelety a chtějí proplatit zálohovou fakturu. Palivové dříví a pelety neprodáváme. Na tyto podvody nereagujte a podvodné faktury neplaťte! Jediná možná komunikace ohledně obchodu s naší firmou je přes email [email protected].

Aktuální stav českých lesů

Kvůli dlouhodobé dehydrataci české krajiny jsou lesy plošně oslabené a kůrovci se kalamitně šíří napříč republikou. Přebytek kalamitního dříví pak způsobuje na trhu velké propady cen. Navíc se vlastníci lesů potýkají s nedostatkem těžebních sil. Nám se daří díky dlouhodobé spolupráci s pilami zajistit vlastníkům výhodný prodej jejich dříví.

Proč se obrátit na společnost FICHR?

Zajistíme kompletně vše, co potřebujete pro prodej dříví či lesa

V roce 2020 s námi vlastníci lesů prodávali za ceny o 17,9 % vyšší, než je průměr v ČR

Zakázky jsme schopni realizovat v jakémkoliv objemu

Nejčastějšími našimi obchodními partnery jsou Lesy ČR, Vojenské lesy a statky, městské a obecní lesy či soukromé lesy. S některými dodavateli máme dlouhodobé rámcové smlouvy. Naší prioritou je dlouhodobá spolupráce a oboustranná spokojenost.

Výkup dřeva

Vykupujeme dřevo od soukromníků, ale i veřejných subjektů. Působíme v rámci Moravy a Vysočiny. Cena závisí na lokalitě (dopravní vzdálenost na pilu) a současné ceně dřeva.

Mimo jiné zajistíme tyto služby

Vykupujeme veškerý sortiment dřevní hmoty

Vykupujeme všechny sortimenty dříví, především smrkovou a borovou kulatinu, modřínovou kulatinu, jehličnatou paletovinu, vlákninu, listnatou kulatinu, surové kmeny a palivové dříví.

Z dřevin vykupujeme:

Výkup lesa

Vykupujeme lesní pozemky po celé ČR, a to s lesními porosty i vytěžené. Uděláme bezplatnou analýzu stavu lesa a jeho nacenění. Pomůžeme vám dále zařídit kupní smlouvu, převod lesa na katastru nemovitostí a zaplacení daně z převodu nemovitosti.

K ocenění potřebuji zjistit:

Realizace dřevěných teras

Chcete krásnou dřevěnou terasu podle vašich představ, která je příjemným místem pro odpočinek, ale zároveň odolná a bezpečná? Spolupracujeme s dodavateli exotického dřeva, kteří respektují principy ochrany dešťových pralesů před nelegální těžbou.

Z jakých materiálů terasy děláme?

Pro nacenění terasy potřebujeme znát její rozměry a zvolenou dřevinu.
Kontaktujte nás a nezávazně vám vytvoříme nabídku.